Zakup samochodu używanego – Poradnik

Zakup samochodu używanego to zwykle nie taka prosta sprawa. Rozpoczyna się przeszukiwaniem ogłoszeń, a kończy podpisaniem umowy lub wystawieniem faktury. Dosyć dużo stresu kosztuje to osoby, które kupują auto po raz pierwszy.

Wypożyczalnia samochodów osobowych i dostawczych Auto Prestige z Białegostoku chcąc pomóc przekazuje kilka rad, jak najlepiej się zabrać za zakup samochodu używanego i nie popełnić podstawowych błędów.

sprzedaz samochodow w bialymstoku
Wynajem przed zakupem samochodu?

Określenie potrzeb i budżetu

Nie ma niczego gorszego niż nietrafiony wybór modelu samochodu używanego. Warto więc dobrze przemyśleć własne potrzeby, zamiast kupować auto, kierując się wyłącznie emocjami. Jeżeli potrzebujecie środka lokomocji dla rodziny, a macie tylko dwoje dzieci, lepsze od minivana może być kombi z większym bagażnikiem. Jednak jeżeli planujecie trzecie dziecko, zakup kombi nie ma prawie żadnego sensu. Mając konkretną sumę pieniędzy i wiedząc, ile chce się wydać na zakup auta, można określić sobie cel. Trzeba jednak pamiętać, by nigdy nie przeznaczać na to całej posiadanej kwoty.

Wybór odpowiedniego auta

Nie można ograniczać się do jednego czy dwóch modeli. Lepiej być otwartym, bo w ten sposób możecie trafić na prawdziwą okazję. Dobrze jest zweryfikować także swoją wiedzę o danym samochodzie, porównując stereotypy ze stanem faktycznym. Nie każdy Francuz jest zły, a Japończyk niezawodny. Z Niemcami też bywa różnie. Celując w konkretne auto, poczytajcie o nim dokładniej, by sprawdzić, czy faktycznie jest warte uwagi. 

sprzedaz aut bialystok
Sprawdź ofertę sprzedaży samochodów Auto Prestige

Znalezienie odpowiedniego samochodu

Najlepszym źródłem używanych samochodów są firmy handlowe lub wypożyczalnie samochodów świadczące usługi wynajmu długoterminowego. Firmy decydujące się na duże zakupy, co w dalszej odsprzedaży przekłada się na znacznie niższe ceny, niż ceny rynkowe. Idąc tym tropem mamy już samochód krajowy od pierwszego właściciela, co jest jednym z najważniejszych kryteriów przy zakupie pojazdu. Zwykle auta w tego typu firmach sprzedawane są dosyć szybko w stosunku do zakupu, co skutkuje tym, że samochody są bezwypadkowe oraz bezkolizyjne. Tego typu firmy dbają w bardzo dużej mierze, aby serwisy wyżej wymienionych aut były wykonywane wyłącznie w autoryzowanych serwisach danych marek. Podczas najmów długoterminowych wypożyczalnie mogą również kontrolować najemców pod kątem stanu wizualnego samochodu, co dyscyplinuje użytkowników. To kolejny plus dla kupujących. Dostajemy auto w perfekcyjnym stanie technicznym i wizualnym, serwisowane wyłącznie w autoryzowanym serwisie od samego początku, od pierwszego właściciela, z rzeczywistym przebiegiem w bardzo dobrej cenie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą sprzedaży używanych samochodów osobowych i dostawczych oraz do wynajmu aut przed zakupem. Pełną ofertę wynajmu znajdą Państwo na stronie www.autoprestige.eu

Kliknij i sprawdź

Aktualne oferty sprzedaży

Wynajem przed zakupem sprawdzonego samochodu używanego?