Nowy Citroën Berlingo już dostępny w ofercie wynajmu Auto Prestige

Citroen Berlingo jest jednym z tych aut, które na ulicach pozostają niewidoczne, ale mają olbrzymi wpływ na codzienne funkcjonowanie społeczeństw. Małe vany każdego dnia pokonują kolejne kilometry rozwożąc towary, przewożąc ludzi i niosąc pomoc w awaryjnych sytuacjach. Citroen Berlingo Van 3. generacji niedawno miał swoją Polską premierę. Niedługo po tym już ukazał się w ofercie wynajmu samochodów dostawczych wypożyczalni samochodów Auto Prestige w Białymstoku.

Kliknij i sprawdź ofertę wynajmu najnowszego Citroëna Berlingo

Pierwsza generacja Citroena Berlingo została wprowadzona na rynek w 1996 roku i od tamtej pory wyprodukowano ponad 1,5 miliona egzemplarzy tego modelu. W tym roku na rynek trafiła trzecia generacja modelu i już udało jej się zdobyć tytuł International Van Of The Year 2019. Wyróżnienie zostało przydzielone podczas wrześniowego Międzynarodowego Salonu Samochodów Dostawczych w Hanowerze. Co ciekawe, to samo wyróżnienie zdobyła pierwsza generacja Berlingo w 1997 roku.

To wielki zaszczyt odbierać tę nagrodę dla Nowego Citroëna Berlingo. Z dumą możemy powiedzieć, że wszystkie nasze pojazdy są inspirowane przez naszych klientów, i nowe Berlingo nie jest tu wyjątkiem. Komfort kierowców i pasażerów to nasza pasja i wspaniale jest zobaczyć, że ten najnowszy samochód w naszej komfortowej gamie został doceniony właśnie za to, nie zapominając przy tym o oszczędności paliwa, wysokiej praktyczności i elastyczności

– powiedział Karl Howkins, dyrektor zarządzający w Citroën UK, który odbierał nagrodę MPV of the Year 2019.

 

berlingo-citroen-wynajem-bialystok
Wypożycz najnowszego Citroëna Berlingo VAN w Auto Prestige!

MPV of the Year – Nowy Citroën Berlingo

Wypożyczalnia samochodów osobowych i dostawczych Auto Prestige prezentuje Państwu najlepsze samochody z danych segmentów. Berlingo jest jednym z prekursorów segmentu minivanów. Jego osobowe wersje często są nazywane samochodem na każdą okazję. Z generacji na generację te odmiany tracą swój początkowo dostawczy charakter. Poruszając się nowym Berlingo można odczuć, że jedzie się osobowym autem. Dziś Berlingo, to przestronny, funkcjonalny samochód klasy MPV ( Multi Purpose Vehicle ) z modułowym wnętrzem. Nowy Citroën Berlingo miał premierę we wrześniu 2018 roku, a już złożono na niego ponad 25.000 zamówień. To sukces, który cieszy, ale nie da się ukryć, że zdobycie prestiżowych nagród też ma dla producenta znaczenie. Do grona trofeów francuskiej marki właśnie dołączył tytuł MPV of the Year 2019 od brytyjskiego magazynu What Car?

 

Co powinieneś wiedzieć o nowym Berlingo? 

Mały furgon Citroëna jest jednym z najlepiej sprzedających się samochodów dostawczych w Europie, co oznacza, że ​​nowa wersja musi naprawdę zaimponować, jeśli francuska marka ma nadzieję na powielenie sukcesu swoich poprzedników. Na szczęście model Berlingo Van z roku 2019 dostępny w wypożyczalni samochodów osobowych i dostawczych Auto Prestige oferuje wiele nowych praktycznych funkcji. Oto pięć, o których powinieneś wiedzieć:

1. Przestrzeń

Najważniejszym powodem, dla którego większość osób decyduje się na wynajem samochodów dostawczych jest duża przestrzeń ładunkowa z tyłu. W przypadku nowego Citroëna Berlingo Van’a, pomimo tego, że z zewnętrz nie wygląda na największy to z tyłu nie brakuje miejsca do przechowywania i przewożenia ładunku. Ładowność waha się od 650 kg do 1000 kg ( w zależności od wersji ), a wielkość ładunku – od 3,3 m 3 do 3,9 m 3. Co więcej, przestrzeń w kabinie jest również dobra, ponieważ Citroën twierdzi, że w kabinie jest tylko 113 litrów przestrzeni bagażowej, która jest wiodącą w klasie.

2. Zakres silnika

Trzy dopracowane wersje silnikowe, wydajne i ekonomiczne. Citroën daje możliwość wyboru spośród trzech silników wysokoprężnych z turbodoładowaniem, w zależności od wybranej specyfikacji. Moc silników w trzech wersjach wynosi od 75 do 130 koni mechanicznych.

3. Technologia

W segmencie pojazdów użytkowych nowy Citroën Berlingo Van robi wrażenie, jeśli chodzi o wygląd samochodu. Citroën oferuje 20 systemów wspomagających kierowcę. Systemy zawierające aktywne ostrzeżenie o wyjechaniu z pasa ruchu, alarm kontrolujący uwagę kierowcy i aktywny hamulec bezpieczeństwa. W kabinie znajduje się ośmiocalowy ekran dotykowy z prostym w obsłudze systemem informacyjno-rozrywkowym. Co więcej, w miejscu lusterka wstecznego znajduje się kamera Surround View Camera, która zapewnia doskonały widok z tyłu z powodu braku tylnych okien. Citroen tworząc nową generację Berlingo Van starał się, by auto stało się przyjemnym miejscem pracy dla kierowcy, stąd też na pokładzie znalazło się sporo rozwiązań ułatwiające codzienne użytkowanie pojazdu. Jednym z ciekawszych pomysłów jest zastosowanie pakietu Surround Rear Vision, kamery umieszczonej nad tylnymi drzwiami oraz kamery ulokowanej z boku pojazdu. Dzięki temu rozwiązaniu kierowca może spojrzeć na ekran umiejscowiony w miejscu lusterka wstecznego i zobaczyć w szerokiej perspektywie co dzieje się za autem i obok pojazdu.

 

4. Komfort jazdy

Oprócz ładowności i objętości ładunku kolejną ważną cechą furgonetki jest jazda. Nowy Citroën Berlingo utrzymuje właściwą równowagę. Należy jednak zauważyć, że komfort jazdy zależy bardziej od ciężaru ładowanego ładunku.

5. Praktyczne rozwiązania

Dzięki kabinie Extenso Citroëna mamy możliwość przewożenia trzech osób dzięki dwumiejscowej ławce obok fotela kierowcy. Możesz również dostosować te siedzenia do swoich potrzeb. Na przykład, możesz złożyć środkowe siedzenie w dół, aby utworzyć stół lub całkowicie złożyć całą ławkę, aby umożliwić dodatkowe pomieszczenie z przodu. Oznacza to, że nie tylko maksymalizujesz przestrzeń z tyłu, ale także w kabinie.

 

Sprawdź sam jak jeździ nowy Citroën Berlingo VAN

Nowy Citroen Berlingo Van ma szansę stać liderem w swojej klasie – to dostawczak na miarę XXI. wieku. Liczba nowoczesnych rozwiązań technologicznych upchanych w tej klasie auta robi wrażenie, a jednocześnie Francuzi nie zapomnieli o użytkowej stronie pojazdu. Zapraszamy do sprawdzenia jak jeździ nowy Citroën Berlingo VAN.

Kliknij i wypożycz najnowszego Citroëna Berlingo

 

 

 

wypozyczalnia-samochodow-dostawczych-autoprestige-bialystok-wynajem