Sprawdzony krajowy samochód na oku? Znajdziesz go w Białymstoku!

Jeśli planujemy kupić nowy lub używany samochód warto zapoznać się z naszą propozycją sprzedaży samochodów osobowych i dostawczych. Od zawsze kupno używanego auta wiązało się z wielokrotnym sprawdzeniem pojazdu oraz podróżach po całej Polsce, a nawet dalej. W naszym artykule wskazaliśmy, jak najlepiej to zrobić i kupić w najprostszy sposób pewne auto. Ponadto opisaliśmy, na co należy zwrócić uwagę przed zakupem auta oraz jak najlepiej można sprawdzić jakie auto jest dla nas najlepsze. Zapraszam do przeczytania tekstu, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

 

Szkoda pieniędzy na dalekie wyjazdy, samochody są takie same!

Czy warto jechać po samochód używany na drugi koniec Polski? Gdzie można spodziewać się egzemplarzy w lepszym stanie technicznym? Jakie są różnice w cenach? Jak sprawdzić używany samochód osobowy lub dostawczy?

Zakup auta używanego na naszym rynku ciągle bywa loterią. Łatwo to wytłumaczyć – zdecydowana większość aut przyjeżdża z zachodniej Europy i – delikatnie mówiąc – nie są to egzemplarze pierwszej świeżości. Zazwyczaj mówimy o „skorygowanych” licznikach, skomplikowanej powypadkowej przeszłości, czy mniejszych i większych problemach technicznych. Czy w tej sytuacji warto w ogóle myśleć o wyjeździe po samochód na drugi koniec Polski lub jeszcze dalej?

Jeśli długo szukacie samochodu, bliższe i dalsze wyjazdy mogą okazać się koniecznością. Im bardziej sprecyzowane wymagania, tym trudniej o ciekawe oferty w pobliżu domu. Gdy zamarzy się wam konkretny model, nadwozie i wersja silnikowa (lub – co gorsza – wyposażeniowa!), a do tego chcecie egzemplarz od pierwszego właściciela, bezwypadkowy z niedużym przebiegiem, to możecie… czekać na niego miesiącami lub musicie ruszyć w Polskę. Wystarczy takie kryteria wpisać w szczegółowe filtry na stronach internetowych z ogłoszeniami, żeby stwierdzić, jak trudno o wymarzone auto używane.

 

wynajem dlugoterminowy 1

Niemal każdy, kto kilka razy kupował auto używane, powie, że wyjazd jest nieopłacalny. Jeżeli mamy do przejechania np. 700 km, to oznacza to wydatek na poziomie 500-1000 zł! Za dużo? Wystarczy policzyć: paliwo 200-400 zł, autostrady, cały dzień pracy dla dwóch osób (warto mieć ze sobą kogoś znającego się na autach lub… trzeźwo patrzącego na zakup), obiad. Gdy dany egzemplarz rzeczywiście okaże się interesujący, czeka was (najczęściej) wizyta w banku po gotówkę lub oczekiwanie na przelew (gdy transakcje odbywają się między firmami, a cena auta przekracza 15 tys. zł, jest konieczny). Nie zawsze od ręki można znaleźć warsztat, który dokona inspekcji. W takiej sytuacji okaże się, że będzie potrzebny również nocleg. Czy nie woleliby Państwo, zamiast tego po prostu kupić dobre auto pozostawiając sobie święty spokój i oszczędności?

 

wypozyczalnia-samochodow-osobowych-i-dostawczych

 

 


Sprzedaż pewnych używanych aut – Gdzie kupić tanio i dobrze?

Na pomoc przychodzi firma Auto Prestige.  Co więc zyskujemy kupując pewne używane auto w Auto Prestige? Przede wszystkim święty spokój. Nie musimy płacić za sprawdzenie pojazdu na stacjach diagnostycznych i nie przejmujemy się tym, czy coś „wyjdzie” po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów. Mierzenie auta miernikiem lakieru również sobie odpuszczamy i dochodzenie która część była lakierowana oraz uszkodzona. Co ważne, mamy możliwość przejechaniem się autem przed zakupem. W przypadku wypożyczalni samochodów Auto Prestige mogą Państwo w atrakcyjnej cenie wynająć na kilka dni interesujący Państwa samochód osobowych lub dostawczy przed zakupem, oraz dokładnie poznać te konkretne auto, które Państwa interesuje. Ciężko jest wyrobić sobie opinie na temat danego samochodu po 30 minutowej przejażdżce z handlarzem lub sprzedawcą w salonie samochodowym. Firma Auto Prestige daje możliwość wynajmu danego auta przed zakupem w charakterze jazdy testowej lub wynajmu na kilka dni auta osobowego w atrakcyjnej cenie, aby każdy z naszych klientów mógł poznać auto na swój sposób oraz wyrobić sobie odpowiednią opinie. Kolejną istotną kwestią jest oczywiście cena. Decydując się na używany samochód osobowy lub używane auto dostawcze w Auto Prestige mogą Państwo liczyć na atrakcyjne ceny oraz na pewne auto bez zbędnego sprawdzania.

Zakup samochodów w Białymstoku – Auta nowe czy używane?

Nieużywane samochody nadal cieszą się popularnością wśród polskich konsumentów. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ kupno auta z salonu zawsze wiąże się z wieloma zaletami tj. byciem pierwszym właścicielem pojazdu, satysfakcją robiąc pierwsze kilometry po wyjeździe z salonu czy znajomością i tworzeniem historii auta od samego początku. Niestety decyzja na wyżej wymieniony zakup posiada również swoje minusy. Salony zapewniają nam co prawda interesujące nas modele pojazdów jako samochody demonstracyjne, natomiast czas jaki możemy spędzić w tym aucie jest ograniczony. Ponadto nie czujemy się swobodnie z siedzącym obok nas sprzedawcą. Ciężko jest po kilkunastu minutach i krótkiej przejażdżce wyrobić swoje osobiste zdanie na temat danego pojazdu, a co gorsze zdecydować się na zakup. Skutkuje to tym, że dowiadujemy się wielu rzeczy (lepszych i gorszych) o samochodzie dopiero po jego zakupie. Ponad to wyjeżdżając z salonu nowym pojazdem musimy mieć świadomość, że auto od razu odnotowuje spadek wartości. Podsumowując, zakup auta z salonu nie zawsze okazuje się najlepszym wyjściem. Według nas lepszą i tańszą drogą będzie zakup maksymalnie dwuletniego auta używanego ze znikomym przebiegiem z pewnego źródła.

Zastanawiasz się jaki samochód dostawczy wybrać?

 

Zobacz film – Jaki dostawczy najlepszy? 

 

Pewny samochód z gwarancją od pierwszego właściciela!

Zapraszamy do kontaktu odnośnie wynajmu oraz zakupu samochodów osobowych i dostawczych, do obserwowania naszego profilu na facebook’u i do śledzenia naszego kanału na YouTube’ie.

Social Media Auto Prestige:

• YouTube

 

• Facebook

 

• Instagram